Λεωφόρος Πόρτο Ράφτη 235, Τ.Κ. 19003 Πόρτο Ράφτη, Αττικής
✆ 22990 76034
Στην καρδιά του Πόρτο-Ράφτη σε μια καταπράσινη πλήρως ανακαινισμένη έκταση τριών στρεμμάτων βρίσκεται το Κινηματοθέατρο Alex που λειτουργεί από το 1986 ως θερινός κινηματογράφος - θέατρο. Μόλις λίγα μέτρα μακριά από τη θάλασσα, σας κάνει να νιώθετε πως βρίσκεστε σε διακοπές !
Παρέχουμε στο κοινό μας ταινίες πρώτης προβολής σε άριστη ποιότητα εικόνας και ήχου, γεγονός το οποίο συμβάλει πολύ θετικά στην προσέλκυση του κοινού. Με χωρητικότητα 400 καθισμάτων με τραπεζάκια για την προβολή ταινιών, ενώ ως θέατρο μπορεί να φιλοξενήσει έως 1500 άτομα. Όποιος επισκεφθεί τον χώρο του ALEX θα έχει την ευκαιρία να απολαύσει την ταινία της αρεσκείας του σε μια οθόνη 110 τ.μ. από τις ξαπλώστρες, τις καρέκλες σκηνοθέτη με τραπεζάκια αλλά και στον ειδικά διαμορφωμένο χώρο που έχουμε δημιουργήσει για ζευγάρια αλλά και παρέες με αναπαυτικούς καναπέδες και ήχο DOLBY SURROUND.
DEADPOOL & WOLVERINE
ΥΠΟΘΕΣΗ
Τα Marvel Studios παρουσιάζουν το σημαντικότερο μέχρι σήμερα λάθος τους…. την ταινία «Deadpool & Wolverine». O απαθής Γουέιντ Γουίλσον περιφέρεται ως απλός πολίτης. Έχει αφήσει πλέον πίσω του τις μέρες του ως ο πολυλογάς και αθυρόστομος μισθοφόρος, Deadpool. Όταν ο πλανήτης του αντιμετωπίζει μια υπαρξιακή απειλή, ο Γουέιντ πρέπει απρόθυμα να αναλάβει δράση μαζί με έναν ακόμα πιο απρόθυμο... απρόθυμο; Τον πλέον απρόθυμο; Πρέπει να πείσει έναν απρόθυμο Wolverine να... Σκατά! Οι περιλήψεις είναι τόσο ηλίθιες.